Oznaczenie „Made in Germany” reprezentuje międzynarodową renomę, jaką cieszą się produkty wytwarzane w Niemczech. Ale nie zawsze tak było – Niemcy musiały zasłużyć na tę reputację na arenie międzynarodowej. W poniższym artykule poznasz historię logo Made in Germany i dowiesz się, co oznacza „Made in Germany” dla produktów uvex.

Made in Germany: pochodzenie i historia oznaczenia

„Made in Germany” – jak na ironię, historia oznaczenia pochodzenia zaczyna się nie w Niemczech, ale w Wielkiej Brytanii. W XIX wieku naród brytyjski był uważany za lidera nowoczesnego świata przemysłowego. W tym czasie angielskie miasto Sheffield słynęło z hutnictwa. W szczególności noże ze „Steel City” charakteryzowały się wysoką jakością i niezwykłą popularnością. Najwyraźniej niemieccy producenci chcieli wykorzystać tę sławę. Zadziwiająco podobne noże często pojawiały się w Wielkiej Brytanii i jej koloniach, ale nie dorównywały jakością oryginałom. Aby ostrzec konsumentów przed gorszą jakością tych podróbek, w 1887 r. w ramach ustawy o znakach towarowych uzgodniono, że w przyszłości import z Niemiec będzie musiał być opatrzony napisem „Made in Germany”.

Zalety produktów „Made in Germany”

W ciągu zaledwie kilku lat niemieccy producenci byli w stanie nadrobić zaległości pod względem jakości swoich produktów – wkrótce przewyższały one nie tylko towary z Wielkiej Brytanii, ale mogły konkurować z towarami z całego świata. I tak jest do dziś – oznaczenie produktu „Made in Germany” jest gwarancją niezawodności i wysokiej jakości.

Na całym świecie produkty wytwarzane w Niemczech kojarzą się z:

 • Niezawodną jakością
 • Kontrolowanymi warunkami produkcji
 • Wysokim standardem wykonania
 • Materiałami wysokiej jakości

Co oznacza „Made in Germany”?

Wskaźnik Made-In-Country-Index opisuje, jak pozytywnie postrzegane są oznaczenia pochodzenia z różnych krajów. W tym rankingu oznaczenie Made in Germany zajmuje pierwsze miejsce. Ale kiedy produkt można opisać jako „Made in Germany”?

Czy istnieje oficjalny znak Made in Germany?

Logo „Made in Germany” nie jest znakiem chronionym, co oznacza, że ​​często trudno jest zweryfikować czy produkt „Made in Germany” rzeczywiście powstał w Niemczech. Teoretycznie producenci mogą opisywać produkty jako „Made in Germany”, nawet jeśli były w dużej mierze produkowane za granicą. Ponieważ jednak „Made in Germany” to przede wszystkim znak gwarantujący jakość, nie należy go używać w „mylący” sposób. Jeśli produkt jest opisany jako „Made in Germany”, powinien mieć co najmniej jakość „Made in Germany”. Ilość produktu faktycznie wyprodukowanego w Niemczech może się różnić. Nawet jeśli poszczególne elementy powstały w innym kraju lub ostateczny montaż odbywa się za granicą, można je oznaczyć jako „Made in Germany”, pod warunkiem, że „decydujący proces produkcyjny”, który tworzy szczególnie cenione właściwości produktu, jest wynikiem pracy w Niemczech. Decyzje o tym, czy oznaczenie „Made in Germany” jest nielegalne, są zwykle podejmowane indywidualnie – zazwyczaj w przypadku skarg konsumentów. Jeśli chodzi o podjęcie decyzji, czy oznaczenie jest „wprowadzające w błąd” czy „niewprowadzające w błąd”, generalnie zależy to od percepcji nabywcy i istniejącej wiedzy, którą można domniemywać. Na przykład konsumenci powinni mieć świadomość, że w związku z postępującą globalizacją wiele firm zleca niektóre etapy produkcji za granicę.

Made in Germany: wymagania dotyczące produktów

Symbol „Made in Germany” niekoniecznie oznacza zatem, że produkt został zaprojektowany i wyprodukowany w całości w Niemczech. Niemniej jednak istnieje kilka punktów, które są istotne dla oznaczenia „Made in Germany”:

 • Rozwój: Rozwój polega na projektowaniu nowych produktów. Wiąże się to z różnymi czynnikami, takimi jak oczekiwania klientów, materiały i rentowność.
 • Design: Nie bez znaczenia jest również wygląd produktu wysokiej jakości. Design idealnie łączy atrakcyjny wygląd z łatwością użytkowania.
 • Produkcja: Pomysły z etapu rozwoju i projektowania są wdrażane podczas produkcji. Wyszkolony, wykwalifikowany personel oraz najlepsze maszyny i narzędzia są wykorzystywane do zapewnienia, że rezultatem jest produkt wysokiej jakości.
 • Zapewnienie jakości: Aby zagwarantować jakość gotowego produktu, jest on poddawany szeregowi testów po produkcji.

Aby produkt mógł być opisany jako „Made in Germany”, rozwój, projektowanie, produkcja i zapewnienie jakości powinny w dużej mierze odbywać się w Niemczech. Czasami wymagane jest również, aby

 • decydujący proces produkcji,
 • montaż końcowy,
 • oraz znaczna część łańcucha wartości

były zakorzenione w Niemczech. Tutaj również wymagania wobec możliwości użycia przymiotników, takich jak „decydujący” i „istotny” są bardzo płynne.

Produkty „Made in Germany” w uvex

Nawet jeśli symbol „Made in Germany” nie jest precyzyjnie zdefiniowany – rozwój, projektowanie, produkcja i zapewnienie jakości produktów uvex z tym znakiem są w dużej mierze prowadzone w Niemczech.

Jakość „Made in uvex”: co jest ważne dla uvex?

Ze względu na globalizację produkty są coraz częściej wytwarzane za granicą po bardzo niskich cenach – często w nieludzkich warunkach i z poważnymi konsekwencjami dla środowiska, dlatego jako miejsce produkcji, uvex nadal wybiera Niemcy i inne europejskie kraje.

Zalety produktów uvex „Made in Germany” to:

 • Wysoka dostępność: Jeśli produkcja jest uzależniona od globalnych łańcuchów dostaw, problemy mogą szybko się pojawić, gdy międzynarodowe źródła dostaw staną się ograniczone, co skutkuje opóźnieniami transportów i nieudanymi transakcjami z klientami. Jeśli zakład produkcyjny znajduje się w Niemczech, komplikacje te są często eliminowane – nawet w sytuacjach kryzysowych.
 • Krótkie trasy transportowe: Transport na terenie Niemiec i Europy oznacza krótsze odległości, a tym samym mniejsze zużycie energii i mniejszą emisję CO2. Dostawa produktu może być również szybsza i bardziej elastyczna.
 • Najwyższa jakość: Produkty produkowane w Niemczech reprezentują najwyższą jakość. Oznacza to, że wybierając uvex inwestujesz w zrównoważony i trwały sprzęt ochronny, na którym możesz polegać w stu procentach. Produkty, które są trwałe i mogą być dłużej użytkowane, oznaczają niższe koszty, mniej surowców i mniej odpadów, co z kolei przekłada się na wspieranie zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska.
 • Zrównoważony rozwój: Produkcja w Niemczech oznacza, że ​​przy wytwarzaniu naszych produktów przestrzegane są surowe normy – pracownicy w naszych zakładach produkcyjnych otrzymują godziwe wynagrodzenie, a procesy pracy są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska. Ponadto uvex dokłada wszelkich starań, aby chronić zasoby: zmniejszając ilość zanieczyszczeń, zużycie surowców i hałas w naszych procesach produkcyjnych, działamy z poszanowaniem dla środowiska i czynimy nasze produkty bardziej zrównoważonymi.

Gdzie w Niemczech znajdują się fabryki uvex?

uvex produkuje w Niemczech dwie wysokiej jakości grupy produktów – rękawice i okulary ochronne.

Okulary ochronne z Fürth: Miasto Fürth sąsiaduje z Norymbergą, drugim co do wielkości miastem Bawarii. Jest to lokalizacja siedziby głównej uvex – a także miejsce, w którym, w naszym wyjątkowym centrum kompetencji w zakresie okularów ochronnych, grupa uvex safety produkuje wysokiej jakości środki ochrony wzroku, w tym okulary, gogle, korekcyjne okulary ochronne i okulary chroniące przed promieniowaniem laserowym.

Rękawice ochronne z Lüneburga: Rękawice ochronne należą do najważniejszych elementów wyposażenia ochrony osobistej. Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo, większość naszych rękawic ochronnych jest projektowana i produkowana w naszym centrum kompetencji i technologii w zakresie ochrony dłoni w Lüneburgu w północnych Niemczech. Zrównoważony rozwój jest dla nas szczególnie ważny: nasze rękawice ochronne jako jedyne w Europie posiadają certyfikat zgodności z międzynarodową normą zarządzania środowiskowego ISO 14001.

Odkryj jakość „made in uvex”!

„Made in uvex” to nasz znak jakości. Dla uvex jakość to postawa, a zarazem model biznesowy, który wpływa na cały proces produkcyjny:

 • Wartość dodana: Jesteśmy obecni na każdym etapie produkcji i gwarantujemy jakość.
 • Najwyższa jakość: Już na etapie projektowania produkty uvex są poddawane wewnętrznym testom i przekraczają określone normy bezpieczeństwa.
 • Lokalizacje: Pracownicy w naszych lokalizacjach w Niemczech, Europie i za granicą mają wysoki poziom wiedzy eksperckiej, która jest przekazywana dalej – dystrybutorom oraz użytkownikom końcowym.
 • Zrównoważony rozwój: uvex stara się oszczędnie wykorzystywać zasoby. Oznacza to, że firma ogranicza emisje zanieczyszczeń, utrzymuje zużycie na jak najniższym poziomie i zmniejsza zanieczyszczenie hałasem. Z kolei zaoszczędzone koszty pomagają utrzymać wysokie standardy jakości.
 • Niezależność: Dzięki zdroworozsądkowemu rozwojowi firmy rodzinnej sami zajmujemy się inwestycjami i dzięki temu jesteśmy niezależni od instytucji finansowych.
 • Narzędzia: uvex opracowuje własne narzędzia, gwarantując tym samym wysoką jakość.

Od momentu założenia firmy w 1926 r. uvex jest synonimem wysokiej jakości sprzętu ochronnego wyprodukowanego w Niemczech. Użytkownicy od blisko stu lat mogą korzystać z naszego technicznego know-how oraz entuzjazmu dla pierwszorzędnych produktów i indywidualnych rozwiązań dla pracowników.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?